Kobzarenko.com.ua » Інноваційні розробки та новинки » Технологія прибирання поля після жнив

Технологія прибирання поля після жнив

Жнива пройшли, поле усіяне соломою. Пора збирати

Збирання соломи, не найприбутковіша справа в житті аграріїв, але вимушені дії для забезпечення наступного високого врожаю. Висушення ґрунту після збирання врожаю має негативний наслідок на наступний врожай, тому що відкритий доступ сонця призводить до підвищення капілярного руху води в ґрунті. Тому швидкий збір соломи вкрай важливий.

Швидке збирання соломи поділяється на декілька етапів, час виконання яких повністю залежить від методів виконання:

  1. Час тюкування соломи
  2. Час вивезення з поля.

Забігаючи наперед, можна додати також економічний фактор – спалювання соломи в печах.

Чим раніше поле звільниться від соломи, тим раніше можна випускати трактор з лущильником.

Виникають наступні питання:

  1. Як швидко зібрати солому?
  2. Чим перевезти?

Можна збирати традиційними методами, які затягнуть прибирання поля на декілька тижнів.

Також застосовують телескопічні навантажувачі та причепи платформи. Але для такого виду збирання потрібно телескоп для завантаження та телескоп для розвантаження на території. Також персонал, який вміло керує технікою.

 

Завод Кобзаренка рекомендує використати результат технологічного розвитку – преспідбирач Mc Hale V660. По швидкості збирання V660 не має конкурентів. Швидкість збирання 20км/год. Вмілий тракторист затюкує 500 тюків за зміну. Ви собі уявіть масштаб, 500 тюків!

 

Тепер постало питання, а як вивезти тюки з поля? Відмовляємось від затратності двох телескопічних навантажувачів та методів мезозойського періоду. Використовуємо рішення Заводу Кобзаренка. Самозавантажувальні тюковози ПТ-30, ПТ-24, ПТ-12. Потрібен лише 1 трактор, ніяких телескопічних навантажувачів з обслуговуючим персоналом. ПТ-30 вміщає 30 тюків за одну ходку. Отже 16 поїздок на поле одним трактором, і 500 тюків лежать у Вас в господарстві.

 

Тепер можна поговорили про вторинну вигоду.

Вторинна вигода отримується за рахунок опалення чи зерносушіння на тюкових котлах піролізного спалювання. Тема спалювання тюків викликає 2 питання:

  1. Як сушити, адже підмочена солома горить погано?
  2. Як ефективно спалювати?

Завод Кобзаренка відповідає.
  Звичайно можна зберігати просто неба, але так ми солому не висушимо. Одним з рішень є використання старих ангарів чи побудова нового, але це все затратно та потребує немало фізичних та фінансових затрат. Ефективне рішення – агроволокно! Скирдуємо тюки просто неба, накриваємо агроволокном, готово. Агроволокно має структуру, яка пропускає пар назовні, але дощові опади всередину зась. Для зменшення займаємої площі тюками можна застосовувати подовжувач телескопічного навантажувача зображеного нижче.

 

Сірники ховаємо назад до кишені. Багаття на все село сьогодні не буде. Котли на тюках піролізного спалювання від Заводу Кобзаренка! Під’єднуємо котел до зерносушарки/будинку/школи/ангару для худоби та опалюємо відходами від зернових культур. Пшениця приносить прибуток другий раз! Фактично використання технології збирання та спалювання соломи від Заводу Кобзаренка дає змогу пшениці висушити саму себе не затрачуючи кошти на газ.

 

 

Підведемо фінальні підрахунки персоналу для обслуговування.
1 тюкопреес – 1 трактор – 1 тракторист
1 тюковоз – 1 трактор – 1 тракторист

Теплогенератор на соломі – 1 обслуговуючий.

 

Результатом є зібране поле, складені сухі тюки та безкоштовне зерносушіння чи обігрів приміщень.