Kobzarenko.com.ua » Інноваційні розробки та новинки » Альтернативна енергетика від Заводу Кобзаренка!

Альтернативна енергетика від Заводу Кобзаренка!







Багато хто вважає, що щепа це тимчасова альтернатива і вона швидко закінчиться якщо почнуть займатися нею більше господарств. Але ця думка є помилковою тому, що щепа відноситься до палива з відновленої енергетикою, яке кожні 3-5 років відростає та ще й загущує основні лісополоси та поступово залазить на поля забираючи орні землі і підлягають періодичній чистці та корчуванні.

Розглянемо як приклад господарство із земельним банком 1000 га. В середньому на кожні 100 га припадає 2 км лісополос, тобто дане господартсво має 20 км лісополос. В перерахунок на м3 1 м погонний парослі дає 0,2-0,5 м3. Тобто в середньому Дане господартсво раз в 5 років отримає 0,3 м3х 20000 м= 6000 м3 дармової щепи, якою може пересушити 6000х0,45= 2700 т кукурудзи з вологістю 25%. Дану парость все рівно потрібно чистити та утилізувати. То чому ж не спалити її з користю? 

Крім регулярної чистки лісополос на полях від заростей є і інші джерела поповнення щепи - це сільські та районні дороги, які наскільки позаростали, що коли їдеш по них вже навіть сонце не може пробитися через те, що ліва та права сторона дерев переплелися і закрила своїм гіллям дорогу.  Звісно аварійні дерева, які стоять по селах і загрожують будівлям і людям також є добрим матеріалом для щепи. Наша практика заготівлі щепи показує, що роботи не початий край, нас запрошують по різним селам для розчищення доріг та утилізацію аварійних дерев. На даний момент черга на отримання наших послуг складає 3 місяця і це в масштабах одного всього району.

З дозвільних документів, які необхідні для роботи це згода сільради та дозвіл екологів які показують які дерева чи парость дозволяють вирізати. Сушіння щепи до вологості 20% взагалі не представляє ніяких проблем кагати сирої щепи вкривають звичайним агроволокном і вона самовисушується на протязі 3 місяців і може зберігатися 5 років.

Технологія  Заводу Кобзаренка по заготівлі, транспортуванні та сушінні щепи

Заготівля щепи.

Над заготівлею щепи у нас працює дві бригади. Перша бригада працює з навісним подрібнювачем деревини Farmi 260, який агрегатується з  трактором МТЗ-82 і подрібнює невелике гілля діаметром до 260 мм, подача гілля вручну. В цій бригаді працюють  5 чоловік (один тракторист, один чоловік з пилкою та три чоловіки які подають гілля вручну в подрібнювач). В середньому за 8-ми годинний робочий день дана бригада набиває 25 м3 щепи. Ми власноруч вдосконалили подрібнювач Farmi 260 (Фінляндія) встановивши причіпне кільце, щоб до подрібнювача деревини можна було підчепити причіп і один трактор міг транспортувати і причеп і подрібнювач деревини.

Друга бригада працює з причепним промисловим подрібнювачем деревини Biber 80 (Австрія)з маніпулятором, який агрегатувався з трактором Case270к.с.. Переваги даного подрібнювача це те, що по-перше він може брати деревину діаметром до 550 мм по друге що подача деревени відбувається механізовано з допомогою крана-маніпулятора. Склад цієї бригади 8 чоловік (один тракторист, один чоловік підкидає гілля, три чоловіка з пилкою та три чоловіка помічника). За 8 годинний робочий день дана бригада набиває 75-100 м3 щепи. 

Транспортування щепи відбувається за допомогою причепів власного виробництва Завода Кобзаренка 2ТСП-14 із збільшеними надставними бортами.

Сушіння щепи відбувається просто неба без додаткових витрат. Формуються кагати висотою 10 м і вкривається агроволокном яке не пускає вологу зверху, але випускає її знизу. Волога щепа в такому кагаті починає розігріватися до 50-60 °С і сама себе підсушує, але завдяки тому, що вона вкрита (немає доступа вологи зверху) процес розігрівання поступово затихає. Період повного сушіння складає в середньому 3 місяця. 

Агроволокно має відносно гладку поверхню зверху та шершаву знизу, так як краплина має поверхневий натяг, то краплі дощу скачуються по гладкій поверхні, а молекули пару дуже дрібні і легко проходять через шершаву поверхню агроволокна та не дають щепі зігрітися та запаритись.

Транспортування щепи відбувається здвижними напівпричепами ТЗП-39 Атлант, який за раз привозить 40 м3 щепи і методом зсуву зсипає в прийомний бункер сушарки.