» Історія ТОВ "Завод Кобзаренка"

Історія ТОВ "Завод Кобзаренка"

"Завод Кобзаренка" заснований у 1993 році, як українсько-німецьке товариство "Флігель", перейменовано в "Завод Кобзаренка" в 2008 році. Свою діяльність підприємство розпочало з виробництва тачок та візків для присадибного господарства.

 

Працiвники.

На 1 січня 2018 року на заводі працює 700 робітників та інженерно-технічного персоналу, протягом 2017 року створено більше 100 нових робочих місць. Середня зарплата за минулий рік на заводі перевищила 10 тисяч гривень. Налагоджено зручне та комфортне перевезення співробітників з довколишніх сіл та міст до території заводу.

 

Продукцiя.

На сьогодні "Завод Кобзаренка" виробник №1 тракторних причепів в Україні. Завод виготовляє:

 • 20 видів причепів;
 • 5 видів перевантажувальних бункерів;
 • 10 видів цистерн для води, жижі та засобів захисту рослин;
 • 20 видів різноманітних шнеків;
 • причепи для перевезення тюків соломи;
 • зернопакувальне обладнання;
 • відвали та ковші;
 • теплогенератори на щепi та соломі;
 • розкидачі міндобрив та інше.

 

Окрім техніки власного виробництва Завод Кобзаренка являється дилером на території України відомих світових брендів і пропонує:

 • прес-підбирачі McHale (Ірландія), Ursus (Польща);
 • жниварки Olimac Drago (Італія)
 • подрібнювачі деревини Eschlböck Biber (Австрія), Farmi Forest (Фінляндія), Wallenstein (Канада);
 • зерносушарки KMZ (Україна)
 • щепові пальники до твердопаливних котлів BUDKOT (Польща)

 

Нове обладнання придбане в 2017 роцi.

- Дробеструйна камера для очищення нержавіючої сталі керамічною крихтою. Єдина подібна камера на території колишнього Радянського Союзу.

- Токарні верстати з ЧПУ;

- Вальці для виробництва металевих бочок;

- Устаткування для зварювання нержавіючої сталі;

- Різальна установка для металу шириною 6 метрів;

А також козловий кран на 10 тонн, 6 автонавантажувачів та бiльше 12 одиниць автотранспорту.

 

Все це спрямоване на розширення виробництва і поліпшення якості сільськогосподарської техніки, що виготовляється на заводі.

 

Завдяки процесам модернiзацiї,  у 2017 році заводом реалізовано продукції на суму близько 800 мільйонів гривень, що в свою чергу дало змогу перерахувати в бюджет України 107 млн гривень i пiдтвердити, що саме "Завод Кобзаренка" є найбільшим платником податку району.

 

Виробнича діяльність.

2018 рік завод розпочав із запуску нових дробеструйних ліній та має намір придбати 25-тонний кран із стрілою висотою 28 метрів (подібного агрегату немає в радіусі 100 км)

Робота на заводі не зупиняється навіть у січневі морози. Працівники мають виробничі плани та в дві, а то й у три зміни працюють над виготовленням техніки.

Вже сьогодні на території заводу будується новий цех і в найближчий час плануємо розмістити додатково виробництво у м. Ромни, яке буде розраховано не менше, ніж на 100 робочих місць. 

Наприкінці 2017 року спільно з компанією KMZ Industries побудували і ввели в експлуатацію перший автоматизований зерносушильний комплекс на альтернативному паливі для малих господарств. За одну добу здійснюється сушіння 200 т кукурудзи вологістю 25% до показника вологості 14%. В гривневому еквіваленті для зняття 1 т/% затрати щепи склали 6,14 грн. Порівнюючи з іншими видами палива маємо: газ –14 грн; дизель  - 39 грн.

 

Новинки заводу 2017 року.

- Перевантажувальні бункери-накопичувачі ПБН-9 та ПБН-50;

- Тракторний самоскидний причеп 2ТСП-21;

- Два агрегати в одному «тракторний самоскидний причеп 2ТСП-8 + бочка для води ВНЦ-4»;

- Мобільний розвантажувач-завантажувач вагонів РВМ-180 (визнано інноваційною розробкою в світі і внесено до каталогу виставки Agritechnica-2017 Ганновер);

- Перевантажувач цукрових буряків;

- Причіп-лісовоз ПЛ-2 з гідроманіпулятором Palms;

- Візок для перевезення жаток вантажопідйомністю 4,5 т.

А також декілька видів причепів, розкидачів та іншої техніки.

 

Інноваційна діяльність. Робота над новими розробками.

В конструкторському відділі заводу працюють 18 чоловік, які відвідують профільні європейські виставки, аналізують техніку конкурентів та виходячи з потреб ринку впроваджують у виробництво новітні розробки. Так, у травні 2017 року відвідавши виставку у Лейпцігу дізналися, що велика фірма з виробництва комбайнів потребує візків-причепів для перевезення жаток. Ми придумали й виготовили такий візок менш ніж за місяць, який на сьогодні користується неабияким попитом.

Плануємо протягом 2018 року втілити в життя декілька проектів, які не матимуть аналогів в Україні. Це, по-перше, розкидач мінеральних добрив з гумовим транспортером (шевронною стрічкою), який матиме ширину розкидання до 36 метрів! По-друге, перевантажувач вагонів та морських барж.

Для будівельного сегменту працюємо над запуском у виробництво машини з вивантаження цементу з вагонів.

Для підприємств комунальної сфери та територіальних громад розробляємо  чотирьохосну 36 кубову бочку-напівпричеп для викачування вигрібних ям (каналізацій).

Побачили ми й потребу в тюковозах для прямокутних тюків. Будемо розробляти, це дуже популярний напрямок сьогодні.

 

Виставкова дiяльнiсть.

Завод взяв участь у більш як 25 виставках і в Україні, і переважно за кордоном. Почали в січні, а завершили в середині листопада найбільшою в світі виставкою сільськогосподарської техніки в Ганновері  Agritechnika-2017, на якій Завод Кобзаренка був представлений найбільшим стендом серед 17 українських компаній-учасників. На цій виставці стенд заводу відвідали дилери більш ніж з 40 країн світу, із них половина замовили техніку з виставки, інша половина активно веде діалог про умови поставки, сертифікації та ін.

Протягом року представляли свою техніку у Франції, Німеччині, Угорщині, Чехії, Румунії, Болгарії, Казахстані, Україні. Брали участь у декількох днях поля, в дні ферми, навіть у двох міжнародних конгресах - «Виробники та переробники цукрових буряків» і «Молочна індустрія», що проходили в Києві. Скрізь нам було що показати і звідусіль ми привозили нові замовлення, нові ідеї, нові контракти.

Про ефективність виставок свідчить і той факт, що завод відвідали делегації із Австралії, Сербії, Естонії, Швеції, Норвегії, Німеччини, Словенії, Румунії та ін. країн, які першочергово знайомились з заводом саме на виставках.

Розширення ринкiв збуту.

На сьогодні ТОВ «Завод Кобзаренка» експортує техніку у 26 країн світу і планує відкриття ринків Ірану, Індії та США у 2018 році.

Для розширення збутової діяльності в 2018 році мають бути завершені всі роботи по будівництву повномасштабного заводу в Польщі з виготовлення сільськогосподарської техніки Заводу Кобзаренка. «Kobzarenko Sp. z.o.o.» перебуває у стадії розвитку, становлення, розбудови виробничих цехів, а також займається перепродажем сільськогосподарської техніки ТОВ "Завод Кобзаренка", а ще працює як сервісний центр по запуску, технічному обслуговуванню, налагодженню техніки у країнах Європи та Польщі.

 

Власний автопарк техніки.

Маючи власний автопарк в Україні – бiльше 30 одиниць рiзних транспортних засобів завод забезпечує швидку доставку продукції до клієнта та своєчасну поставку комплектуючих з України та Європи.

П’ять автомобілів польського підприємства можуть без перешкод  доставити техніку в будь-яку країну Європи без додаткових дозволів, які потрібні для автотранспорту ТОВ "Завод Кобзаренка" (Україна). Таким самим чином проходить поставка комплектуючих в Україну для виробництва сільськогосподарської техніки. До речі, автопарк польського підприємства на днях поповниться двома  новими автомобілями Mercedes Євро-6.

Надійність перевезення техніки досягається за рахунок ряду критеріїв:

- сучасний автопарк

- якісні кріплення техніки

- професіоналізм водіїв

 

Сервісна служба. Запчастини

ТОВ «Завод Кобзаренка» пропонує своїм клієнтам не тільки постачання якісної техніки як власного виробництва так і відомих світових виробників на найбільш вигідних умовах, але і ремонт і сервісне обслуговування.

Замовники можуть отримати високоякісне професійне сервісне гарантійне та післягарантійне обслуговування, оперативну діагностику несправностей і їх усунення.

В наявності на складі завжди комплектуючі та запчастини, що сприяє ремонту техніки на вищому рівні і в найкоротші терміни.